Sakabes jeb piekabes āķi

No 2007.gada mūsu piedāvāto pakalpojumu klāstā būtisku vietu ieņem arī sakabes āķu uzstādīšana. Meklējot risinājumus, lai, papildus Latvijā zināmajiem un populārajiem Polijā ražotajiem āķiem, piedāvātu tādus āķus, kas pat vairāku gadu laikā nerūsētu un neprasītu papildus kopšanu. Tādēļ jau 2009. gadā izveidojām veiksmīgu sadarbību ar GALIA rūpnīcu Slovākijā, kas ražo kvalitatīvus cinkotos āķus. Savukārt cilvēkiem ar ļoti augstām kvalitātes un estētikas prasībām esam atraduši ARAGON āķus, kas tiek ražoti Spānijā. Aragon āķi ražošanas procesā tiek pulēti, cinkoti un krāsoti ļoti biezā kārtā, šādi akcentējot, ka šie āķi atbildīs pat visaugstākajām kvalitātes prasībām, jo ražotājs savai produkcijai piešķir 5 gadu garantiju. Šobrīd jau esam divu kvalitatīvu āķu ražotāju – GALIA un ARAGON – pārstāvji Latvijā!

Apkopojot visbiežāk uzdotos jautājumus un pieredzi, vēlamies padalīties dažiem faktiem, kam būtu jāpievērš uzmanība izvēloties piemērotāko āķa ražotāju un āķa veidu:

  1. Āķis. Pievērs uzmanību vai āķis ir sertificēts, jo sertifikāts nozīmē, ka āķis ir testēts un pārbaudīts uz dažāda veida slodzēm. To apliecina gan ražotājs ar piešķirto garantijas periodu, gan arī sertifikātu izsniedzošā institūcija, kurā strādā kompetenti darbinieki. Pārbaudīts āķis, tas nozīmē, ka atļautās kravnesības ietvaros tas neapdraudēs ne tevi, ne arī citus ceļa dalībniekus.
  2. Piemērota elektroinstalācija. Pārsvarā vienmēr ir vajadzīgs „gaismu bloks”, jo tas ļaus pievienotajai piekabei korekti darboties visiem gaismas signāliem un neradīs traucējumus esošajai auto elektrosistēmai. Tikai dažiem auto, ar vienkāršāku elektrosistēmu, šis bloks nav vajadzīgs.
  3. Rozete piekabei. Ir 7 un 13 punktu rozetes. Izvēlies tādu rozeti, kāds savienojums ir tavai piekabei, vai arī kādu visbiežāk lietosi. Abiem rozetes variantiem tiks pieslēgti šādi gaismas signāli – gabarīta gaismas, pagrieziena rādītāji, bremžu uguņi, miglas lukturis. Ja nepieciešams izmantot piekabi ar citu savienojumu, vienmēr ir iespēja pielikt pārveidotāju. Pārveidotāju var iegādāties gan no 7->13, gan no 13->7.
  4. Rozete dzīvojamam treileram. Šajā gadījumā ir jāizvēlas elektrība ar treilera pieslēgumu un 13 punktu rozeti. Papildus minētajiem pieslēgumiem šeit tiek pieslēgts pastāvīgais elektrības pievads treileram, treilera akumulatora lādēšana, atpakaļgaitas signāls, kā arī sazemējums.
  5. Fiksēts vai noņemams āķis. Fiksētais āķis ļoti ērts būs tiem, kas bieži vai regulāri izmanto piekabi, jo tas vienmēr ir gatavībā. Noņemams āķis, protams, piemērots būs tiem, kas ik pa laikam to izmanto, taču ikdienā nav nepieciešams, vai pat traucē. Āķis būs jānoņem arī tad, ja braucat uz valstīm, kurās nav atļauts pievienots āķis bez pielietojuma.
  6. Noņemams āķis ar horizontālu mehānismu. Āķis ar horizontālo mehānismu ir vienkāršāks un bieži ražotāji ļauj pielāgot āķa komplektu klienta vajadzībām – fiksēts vai noņemams. Noņemtā veidā āķa ligzda zem bampera būs redzama. Āķa gals ligzdā tiek ievietots horizontāli jeb paralēli zemei.
  7. Noņemams āķis ar vertikālu mehānismu. Vertikālais mehānisms ražotājam jau ir sarežģītāks – tam ir jāatbilst visiem slodzes rādītājiem, kā arī noņemtā veidā tas nebūs redzams, vai pat nojaušams par āķa eksistenci. Āķa gals ligzdā tiek ievietots zem auto vertikāli uz augšu.

.

.

UZMANĪBU!!! Ņemot vērā nepieciešamo darba pieredzi, instrumentu un elektriskā pacēlāja esamību, atkarībā no automobiļa markas sakabes āķa uzstādīšana var aizņemt no 3 līdz 6 darba laika stundām!

.

Elektroinstalācijas pieslēguma shēma sakabes āķim

Uzdod jautājumu: