Jumta bagāžnieks – greznums vai nepieciešamība?

Vislabākā atpūta ir ārpus pilsētas. Jau iepriekš izjūtot brauciena prieku, Jūs ar baudu apspriežat plānus ar saviem tuviniekiem un ar nepacietību kārtojiet nepieciešamās mantas. Un pēc tam ar skumjām secināt, ka visām šīm mantām nav vietas mašīnā. Ko varētu atstāt mājās? Šajā mirklī, protams, viedokļi atšķiras, pat iespējams sākas strīdi… Bet viss var būt pavisam citādi, ja Jums ir jumta bagāžnieks.

Atklāti sakot, jumta bagāžnieki ir nebūt ne jauna prece papildus aprīkojuma tirgū. Bet ar katru dienu aizvien vairāk un vairāk kļūst to auto īpašnieku, kuri augsti novērtē visas priekšrocības un sapratuši šī vienkāršā aksesuāra nepieciešamību, kas ļauj viegli un vienkārši nostiprināt un pārvadāt kravas, sākot no slēpēm un velosipēdiem un beidzot ar laivām un dēļiem.

Daudziem no mums jumta bagāžnieks joprojām asociējas ar tērauda stūraino konstrukciju no stieņiem un profila. Bet aktuāls bagāžnieks – tas drīzāk ir auto rotājums, stilīgs aksesuārs un neaizstājams ceļojumā.

Bāze…

Bagāžnieka pamatā ir divi škērsstieņi ar četriem stiprinājumiem. Stiprinājumi var būt gan individuālie, gan unificētie: viens stieņu stiprināšanas veids der dažādiem auto modeļiem. Pie tam izmanto atšķirīgus stiprinājumus automašīnām ar jumta reliņiem, lietus notekām, iebūvētiem fiksēšanas punktiem un normālu jumtu. Visu konstrukciju var uzmontēt un noņemt dažu minušu laikā.

…un virsbūve

Uzstādot bāzi, var uzsākt veidot virsbūvi. Atkarībā no tā, kādam mērķim ir nepieciešams bagāžnieks, uz šķērsstieņiem liek piekaramo aprīkojumu: klasiskus grozus, jumta kastes vai sporta inventāra turētājus.

Droši vien viena no mūsdienīga jumta bagāžnieka galvenajām priekšrocībām ir tā daudzpusība. Vienā pamatnē var izvietot dažāda tipa kravas, piemērām, jumta kasti un divus velosipēdus.

Pārvadājot bagāžu nav tādu problēmu, ko nebūtu iespējams atrisināt.

Ar jumta bagāžniekiem THULE un GEV ir vienkārši un ērti pārvadāt mantas uz vieglā automobiļa jumta.

Lai par to pārliecinātos, laipni lūgti mūsu darbnīcā, kur sniegsim Jums konsultāciju un palīdzēsim uzstādīt jumta bagāžnieku.

Ticiet, THULE un GEV produkcijā ir bagāžnieki visiem dzīves gadījumiem.

Ko iesaka ražotāji, pārvadājot kravas jumta bagāžniekā

  • Celtspējas ierobežojums. Šo prasību izvirza automobiļu ražotāji. Bagāžnieki var izturēt kravas līdz 100 kg, bet vai tādu svaru izturēs automašīnas jumts? Parasti auto ražotāji rekomendē maksimālo slodzi ne vairāk par 50 kg.
  • Ātruma ierobežojums. Jumta bagāžnieku ražotāji var piedāvāt aerodinamiskus profilus bagāžniekiem un uzlabotu aerodinamiku jumta kastēm, bet tomēr rekomendē braukt ne ātrāk par 140 km/st. 
  • Vadīties pēc instrukcijas ieteikumiem, lai būtu pārliecināts, ka Jūsu krava ir droši nostiprināta.
  • Jumta bagāžnieku ražotāji iesaka ievērot šos vienkāršos noteikumus un garantē labu garastāvokli un patīkamu ceļu.

Uzdod jautājumu: